Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Soovitused
1. nõuanne
Iga asi nõuab hoolt ja tähelepanu ning erandiks ei ole ka köögimööbel. Seda esimest ja kõige tähtsamat reeglit ei tohi kunagi unustada.
2. nõuanne
Püüdke sahtleid täita ühtlaselt, et tagada libisevate osade tasakaal. Asjade paigutamisel riiulitele asetage raskemad asjad riiuli äärtesse, kergemad aga keskele.
3. nõuanne
Pidage meeles, et puitlaastplaatide suurim lubatud staatiline vertikaalkoormus on 5 kg, metallsahtlite põhjadel 30 kg ja riiulitel (kappidel) 10 kg.
4. nõuanne
Ärge asetage pindadele kuumi esemeid, mille temperatuur on üle 100 °C, vaid kasutage spetsiaalseid kuumakindlaid aluseid.
5. nõuanne
Laminaatpinnad ei nõua erilist hooldust. Laminaat on niiskuskindel materjal, seepärast võib seda puhastamiseks lihtsalt niiske lapiga hõõruda. Kasutada võib ka plastmassile mõeldud poleerimisvahendeid. Ärge kasutage poleerimisvahendeid, mis ei tohi toiduainetega kokku puutuda - tutvuge tähelepanelikult tootja kasutusjuhendiga!
Plast- või metallpinna puhastamisel on kategooriliselt keelatud kasutada tugevast materjalist riistu (kaabitsaid, käsnu), mis võivad pinda kahjustada.
6. nõuanne
Puitpindu puhastage pehme niiske lapiga. Pärast puhastamist hõõruge pind alati kuiva lapiga üle. Soovitame kasutada ka puitpindadele mõeldud poleerimisvahendeid.
Plast- või metallpinna puhastamisel on kategooriliselt keelatud kasutada tugevast materjalist riistu (kaabitsaid, käsnu), mis võivad pinda kahjustada.
7. nõuanne
Marmor ja graniit on „elusad" materjalid, mille eripäraks on suur hügroskoopsus ehk kalduvus imada endasse niiskust. Sellest tulenevalt võivad tekkida sisseimbunud ja raskesti eemaldatavad plekid. Marmor- ja graniitpindade puhastamiseks soovitame kasutada denatureeritud piirituse vesilahust.
Aeg-ajalt tuleks pindu töödelda spetsiaalse marmorile ja graniidile mõeldud vett tõrjuva vahendiga. Pärast selliste vahendite pealekandmist tuleb pindu enne nende kasutamist kuivatada pehme kuiva lapiga.
Pärast puhastamist tuleb niisked pinnad alati kuivaks hõõruda.
8. nõuanne
Metallpindade hooldamisel ei tohi kasutada abrasiivseid ega korrosioonitekitavaid vahendeid, samuti ei tohi nende puhastamisel kasutada metallkiust või laastmaterjalist kattega käsnu. Pärast puhastamist annab hea efekti pinna poleerimine pehme kuiva lapiga.
9. nõuanne
Keraamilised (fajanss ja portselan) ja klaaspinnad on haprad ning võivad löögi tagajärjel puruneda. Metallesemed võivad neid kriimustada, rasked esemed aga purustada. Puhastamiseks kasutage spetsiaalseid klaasile ja keraamilistele pindadele mõeldud vahendeid. Ärge kasutage puhastamiseks abrasiivseid vahendeid, samuti metallkiust või laastmaterjalist kattega käsnu.
10. nõuanne
Elektriliste kodumasinate kasutamisel ja puhastamisel järgige neid tootnud ettevõtete kasutusjuhendites toodud juhtnööre.
11. nõuanne
Pärast teatud kasutusperioodi võivad mõningad mööblielemendid (hinged, lukud jne) kaotada oma optimaalse seadistatuse, samuti võib ära kuluda neisse kokkupaneku käigus pandud määre. Nende elementide nõuetekohase töö tagamiseks tuleb hingi õigeaegselt reguleerida, juhtlatte aga määrida parafiini või muu sarnase vahendiga. Keermesliidete nõrgenemise korral tuleb neid perioodiliselt pinguldada.
12. nõuanne
Mööblikahjustuste vältimiseks ärge jätke kuuma praeahju ust pikemaks ajaks lahti, samuti ärge peske praeahju sisemust, kui ahi ei ole veel jahtunud.
13. nõuanne
Ärge sulgege elektriliste kodumasinate ventilatsiooni- ja õhuavasid, mis on vajalikud masinate jahutamiseks.
14. nõuanne
Vältige mööblipinna mehaanilist vigastamist.

Kõik õigused kaitstud 2008 - 2020